• Selvico

Çini Tabak Tasarladım!

Güncelleme tarihi: 17 Kas 2020

Okulun tatile girmesinin ardından kendimi atölye araştırırken buldum. Güzel şekilli tabaklar bir diyetisyen olarak tabiki de inanılmaz hoşuma gidiyor. Yaptığım her yemeğin tadı kadar bir o kadar da görüntüsüne önem veriyorum ve bu da sunuma dikkat etmemi sağlıyor. Tabak tasarım atölyesinde kendimi bulacağıma o kadar emindim ki :) Ki öyle de oldu...

Atölyenin başlamasına anca yetiştiğim için kahvaltımda çikolatalı süt ve çubuk kraker vardı. Evet bazen hazırlıksız yakalanabiliyoruz :) İçerde elimdeki çikolatalı sütü seramiklere dökmemek için dua ederek eşyalarımı dolaba koydum. Herkesin masasının üzerinde ismi yazılı pembe beyaz şekilli önlükleri duruyordu. Hemen giyip etrafı incelemeye başladım. Vazo, tabak çeşitleri, kupalar... Hepsi bizim hayal gücümüzle birleşecek renkleri beklercesine duruyordu.

Hemen beğendiğim bir tabağı aldım ve zımpara için dışarıya çıktım. Tabağı pütürsüz olana kadar zımparaladıktan sonra kararsız bakışlarla "Ne çizsem acaba?" diye nerden baksanız bir 15 dakika düşündüm diyebilirim. Önceden bir yerde görüp beğendiğim desen aklıma gelince hemen çizmeye başladım. Daha sonra elimin hızlı olduğunu farkedince gaza gelip 2 tane tabak daha tasarladım. Neyse ki 12 kişilik yemek takımı yapmadan atölyeye ayrılan süre bitti.Size de tavsiye edebileceğim, hem güzel zaman geçirmek için yapabileceğiniz bir aktivite hem de istediğiniz tabağı tasarlayabileceğiniz iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. "Çizim yeteneğim yok, ben yaratıcılığımı hiç kullanamam." diye üzülmenize hiç gerek yok. Atölyedeki hocaların önceden hazırladığı taslaklar var ve hocalar da zaten size yardımcı oluyor. Çok eğlenceli zaman geçirdim. Bir sonraki atölyeyi sabırsızlıkla bekliyorum :)


30 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör